- Oferta
Tak jest po prostu fair.
- O nas
Kim jesteśmy, jak działamy?
- Ludzie z "Betonu"
Porozmawiajmy o...
- Przebieg Inwestycji
Wskaźniki inwestycji
- Komentarze
Aktualny skład portfela UFK
- Kariera
Rozpocznijmy współpracę
- Kontakt
Napisz lub zadzwoń
CAŁE PODIUM NASZE
Do każdej transakcji trzeba się jak najlepiej przygotować i zaplanować strategię
na każdy “mecz”.
Ostateczny wynik i tak poznamy po końcowym gwizdku,
bo w czasie meczu (roku) wszystko może się zdarzyć.
CAŁE PODIUM NASZE
Pokusiliśmy się dzisiaj (6 kwietnia) o porównanie wyników naszych działań na portfelu w odniesieniu do wyników wszystkich funduszy UFK, którymi dysponujemy na platformie Generali oraz w odniesieniu do najważniejszych indeksów giełdowych.
Poniżej prezentujemy Państwu wspomniane wyżej zestawienie procentowych zmian w okresie od 6 kwietnia 2022 roku do 6 kwietnia 2023 roku, czyli za ostatnie 12 miesięcy. Porównywalne zestawienie prezentowaliśmy na koniec grudnia, podsumowując ubiegły rok.
Tak jak w tytule, okazało się, że w ostatnich dwunastu miesiącach nasze działania na portfelu, czyli dokonywane zmiany w zestawie UFK, mają sens. Niezależnie od produktu i rodzaju polisy, osiągnięty wynik procentowy plasuje nas w pierwszej trójce tego zestawienia, czyli zajęliśmy pierwsze trzy miejsca: „CAŁE PODIUM NASZE”
Okazało się, że w tym okresie nie było żadnego UFK, którego trzymanie dałoby lepszy wynik procentowy. Zdajemy sobie sprawę, że niezmiernie rzadko można osiągnąć taki efekt, dlatego tym bardziej się cieszymy, że nasze działania mają sens i wpływają na powiększanie wartości polis naszych Klientów.
Chcieliśmy też poinformować, że po ostatniej zmianie, zlecenia składaliśmy 30 marca, skład naszego portfela przedstawia się następująco: UFK obligacji: 50%; UFK akcji małych i średnich spółek: 25% oraz UFK akcji WIG i WIG20: 25%. Oczywiście w zależności od produktu nazwy funduszy mogą się różnić, jednak odpowiadają one wyżej wymienionym. W załączniku numer 1 prezentujemy WIG20 z dnia, w którym składaliśmy zlecenia kupna. Po dynamicznym spadku w pierwszej połowie marca, spowodowanym kryzysem w niektórych bankach w USA i w zachodniej Europie naruszona została ważna linia wsparcia, w postaci średniej 200-sesyjnej (fioletowa). Okazało się jednak, że mimo obaw rynku, nie doszło do dalszych spadków i wspomniana średnia okazała się dobrym wsparciem teraz i dobrą linią obrony w przyszłości. Po dynamicznym wzroście z 30 marca uznaliśmy, że giełdowa waga ponownie zaczęła przechylać się w kierunku północnym. Wzrost ten został również potwierdzony sygnałem kupna na wskaźniku macd. Przy pozytywnym scenariuszu zakładamy dojście i pokonanie oporu na poziomie pomarańczowej średniej 350-sesyjnej. Jeżeli tak się stanie będziemy zwiększać pozycję w UFK reprezentującym ten indeks. Jeżeli zwycięży negatywny scenariusz będziemy się bronili na fioletowej średniej.
W załączniku numer 2 prezentujemy indeks średnich spółek. W tym przypadku jesteśmy już na innym etapie rynku. Sygnał kupna wynikający z pokonania najbardziej znaczącej średniej (350 pomarańczowa) wystąpił już na początku marca. Został on jednak zanegowany z tych samych powodów związanych z bankami (czerwona strzałka). W przypadku tego indeksu również na sesji 30 marca doszło do dynamicznego wzrostu, zaznaczonego drugą zieloną strzałką. Ponowny powrót nad średnią 350-sesyjną w tak krótkim odstępie czasu to według naszej oceny silny impuls do zakupów, na który postanowiliśmy zareagować.
Na szerszą i bardziej pogłębioną analizę przyjdzie czas w innym terminie, a dziś chcieliśmy życzyć Państwu ZDROWYCH I POGODNYCH ŚWIĄT !